Single Blog Title

This is a single blog caption

KOSICE:ONLINE, 31.10.2023 : Hádzanári HK sú doma stopercentní, vonku nuloví

Mala to byť hra mačky s myšou a chvíľami tomu tak naozaj bolo. Hádzanári HK Košice si v súboji 9. kola extraligy proti poslednému Martinu vypracovali až desaťgólový náskok, no húževnatí hráči od Turca nerezignovali a v závere stiahli skóre na rozdiel štyroch gólov.

Foto

Strelecký pokus Matúša Hriňáka / KOŠICE ONLINE

„Dôležité sú dva body, ale nám záleží aj na výkone. Mohli sme to zvládnuť aj lepšie. Viedli sme o desať gólov, ale musím priznať, že to nebolo vôbec ľahké. Martin má silových a rýchlych hráčov. Bojovali a podarilo sa im znížiť. Celkovo to však bol dobrý výkon,“ rozhovoril sa po triumfe 33:29 autor šiestich košických gólov Vladimír Guzy.

Najhoršou pasážou Košičanov bola záverečná desaťminútovka, ktorú prehrali o šesť gólov. „Vysunuli na nás obranu a nakopili sa chyby. Na to nie sme veľmi zvyknutí a veľakrát sme to uponáhľali a dopúšťali sa technických chýb. Zahrali si aj mladší hráči a keď sa kopia chyby, tak padajú góly,“ pustila sa do pátrania po hernom poľavení skúsená spojka HK.

Oranžovo-čierni víťazstvom nad Martinom potvrdili stopercentnú domácu bilanciu. V hale Slavomíra Šipoša uspeli vo všetkých štyroch prípadoch. Vonku však naopak štyrikrát prehrali a zo svojich ciest za súpermi si nepriviezli ešte ani bod.

„Potrebujeme už zabrať aj vonku,“ apeluje Guzy. „Myslím si, že sa to krôčik po krôčiku zlepšuje a verím tomu, že najbližšie už zaberieme. Nechcem sa stále vyhovárať na náš vek a opakovať, že nám cesty nerobia dobre. Vyhoreli sme aj u papierovo slabších súperov a už toho bolo dosť. V Modre už musíme vyhrať.

To, že vyšší vek je iba výhovorkou, potvrdil aj výkon 42-ročného Ladislava Bíra. Najskúsenejší hráč martinského tímu nastrieľal rovných desať gólov a bol tak najlepším strelcom zápasu.

„Ani som nevedel, že ich bolo desať. Viac ma štve, že sme prehrali o štyri,“ vylúdil trpký úsmev Bíro. „Vzhľadom na to, že sme skúšali nový obranný i útočný systém a chýbalo nám až päť hráčov, to však nie je zlý výsledok. Pozahadzovali sme však veľa šancí a ak by sme boli efektívnejší, tak to mohlo byť ešte vyrovnanejšie.“

Martinčania zatiaľ vyhrali iba jeden z ôsmich zápasov a v tabuľke sú tak poslední. V Košiciach sa premiérovo predstavili pod vedením nového trénera Ivana Murína.

„Verím tomu, že už to bude lepšie. Trénera nemenili preto, že by mu bolo niečo vyčítané. Prehrávali sme spravidla veľmi tesne. Vždy však príde hluchá desaťminútovka, súper sa odtrhne a potom to len naháňame. Možno nám chýba stredná generácia. V tíme sme viacerí starší a potom tu máme dvadsiatnikov bez väčších skúseností. Dúfam však, že sme na dobrej ceste a prídu aj víťazstvá,“ dodal Bíro.

 

9. kolo Niké Handball:

HK Košice – MHáK Martin 33:29 (18:13)
Najviac gólov: Melich 7, Baláž 6/1, Guzy 6 – Bíro 10/6, Kimák-Fejko 7, Slezák 6. Rozhodovali: Bednár, Cibere, vylúčení: 7:6, ČK: Lovíšek (Martin), 7 m hody: 1/1 – 7/6

Autor : Peter Jesenský