Single Blog Title

This is a single blog caption

KOSICE:ONLINE , 28.8.2023 : Vrchol prípravy zmarila maródka, namiesto Kopřivníc liečba boľačiek

Za vrchol predsezónnej prípravy hádzanárov HK Košice bol od úvodu považovaný medzinárodný turnaj v českých Kopřivniciach.

Foto

Tréner Vikartovský rieši v príprave zdravotné problémy tímu / KOŠICE ONLINE

Bronzový tím Niké extraligy sa mal v meste z Moravskosliezskeho kraja stretnúť s domácim mužstvom, ako aj s maďarským Ferencvárosom a poľským Glogowom. Cesta k západným susedom sa však napokon nekonala a hráčov z metropoly východu nahradili Hranice.

„Na turnaj v Kopřivniciach sme sa veľmi tešili. Čakali nás tam atraktívni súperi a mal to byť vrchol našej prípravy. Bohužiaľ, zdravotný stav v kádri bol zlý a viacerí hráči hlásili boľačky a nepríjemné zranenia. Navyše, nie sme profesionáli a niektorí nemohli vycestovať kvôli pracovným povinnostiam. Našu účasť sme preto museli na poslednú chvíľu zrušiť a to nás úprimne veľmi mrzí,“ povzdychol si hlavný tréner HK Maroš Vikartovský.

Ak by aj zraneniami zdecimované mužstvo do Kopřivníc vycestovalo, k dispozícii by malo iba osem hráčov a odohrať na slušnej úrovni tri ťažké zápasy v priebehu troch dní by bolo prakticky nemožné.

„Mrzí ma, že sme sa museli voči Kopřivniciam zachovať takto zle. Bolo by však kontraproduktívne, ak by sme tam vycestovali s torzom kádra a niektoré zranenia by sa zhoršili ešte viac. Teraz sa potrebujeme dať hlavne dohromady a pripraviť sa na ligu,“ zdôraznil Vikartovský.

Košičania odohrali v doterajšej príprave štyri súboje proti maďarským súperom. Dvakrát nastúpili proti Debrecínu a stretli sa aj s Egerom a Ózdom. Výsledkom boli štyri prehry a šancu na víťazstvo ponúkne ešte dvojzápas proti Miškovcu.

„V žiadnom zápase sme neboli v plnom zložení a do štartu sezóny sa tak zrejme ani nestane. Ani do Miškovca nepocestujeme všetci a ostáva teda veriť, že počas prvého kola budeme v Nových Zámkoch v plnej sile,“ zaželal si tréner HK Košice M. Vikartovský.

Autor : Peter Jesenský