Single Blog Title

This is a single blog caption

KOSICE:ONLINE, 17.05.2023 : Bronz ostal v krabici. Hriňák: Pokazili sme si to sami

Hádzanári HK Košice mali po víťazstve 35:28 v Bojniciach bronzové medaily na dosah ruky. K slávnostnej dekorácii im stačilo jediné – vyhrať domáci štvrtý duel série.

Foto

Vladimír Guzy počas prieniku pevnou obranou Bojníc / KOŠICE ONLINE

Po prvom polčase viedli zverenci Martina Liptáka 15:12 a ešte v 43. minúte viedli 20:18. Potom sa však oranžovo-čierny stroj zasekol a Košičania nestrelili trinásť minút ani gól. Z dvojgólového náskoku bola razom osembodová strata a euforicky hrajúci hostia si už vypracované vedenie postrážili.

„Ani neviem, čo mám na to povedať. Pokazili sme si to sami. Nie je možné nestreliť gól dvanásť minút v takomto dôležitom zápase na domácej palubovke. Mrzí ma to hlavne kvôli výborným fanúšikom. Hodnotí sa mi to ťažko. Neviem, čo sa stalo. Neostáva nám však nič iné, len si to vybojovať na ich palubovke,“ povzdychla si spojka HK Matúš Hriňák po prehre 24:31. Aj v jeho prípade platilo, že spokojný mohol byť iba s prvým polčasom. V ňom nastrieľal päť gólov, po prestávke už presný zásah nepridal. Celý košický tím nastrieľal v druhom polčase iba deväť gólov a to je v hádzanej žalostne málo. „Prvý polčas nám vychádzal všetkým. Škoda zahodených šancí, náskok mohol byť aj vyšší. Brzdili nás aj technické chyby, ale mali sme to vo svojich rukách. Potom však prišla hluchá chvíľa a ušlo nám to.“

Košický tím sa akoby zľakol lesku pripravených bronzových medailí. „Nemyslím si, že by to zohralo rolu. Asi sme si mysleli, že to pôjde samo. Ukázalo sa, že posledný krok býva najťažší. Zrazu sme sa báli strieľať, nevzali sme na seba zodpovednosť a vychytal nás ich brankár,“ pridal Hriňák.

Zatiaľ čo hádzanári HK sa v druhom polčase strelecky trápili, hosťujúci pivot Andrej Petro bol počas celého zápasu nezastaviteľný.

„Streľba z krídel a spojok nám príliš nejde, ale na počudovanie sa mi v posledných dvoch zápasoch zadarilo. Tlačili sme to do pivota a ten to má samozrejme trochu ľahšie, pretože je blízko k brankárovi. Teší ma, že mi chlapci veria aj na staré kolená,“ pousmial sa 37-ročný autor jedenástich gólov Bojníc.

Veľký druhopolčasový obrat podľa neho dokonale zapadol do dramatickej série, v ktorej každý chvíľku ťahá pílku.

„Táto séria bola od začiatku kostrbatá. V prvom zápase sme potiahli prvý polčas, potom nás dobiehali. V druhom a treťom stretnutí nás vychytal skvelý Mišo Shejbal. V tomto štvrtom súboji sme nemali čo stratiť a dali sme do toho všetko. Klobúk dolu pred spoluhráčmi. Aj za nepriaznivého stavu sme sa vzpružili a dobojovali do to víťazného konca,“ pochvaľoval si bývalý reprezentačný pivot.

Stav série o bronz je po štyroch zápasoch vyrovnaný 2-2 a o majiteľovi cenného kovu rozhodne až nedeľňajší piaty duel v Prievidzi.

„Nech vyhrá lepší. Teraz to už bude hlavne o kondícii. Musíme zregenerovať, oddýchnuť a dať do toho všetko. Čaká nás posledných 60 minút sezóny a už sa teda nemáme na čo šetriť,“ uvedomuje si Matúš Hriňák a Andrej Petro dodáva. „Bude to o tom, kto urobí menej chýb a bude mať brankára v lepšej forme. Takéto zápasy sa môžu otočiť na pár loptách. Tak tomu bolo aj v tomto štvrtom zápase. Verím, že nás doma poženie plná hala a ak Pánboh dá a budeme mať presnú mušku, tak doma oslávime placku.“

 

o 3. miesto – štvrtý zápas /na 3 víťazstvá/
        HK Košice – HK Kúpele Bojnice 24:31 (15:12)
Najviac gólov: Melich 7, Hriňák 5, Hruščák 4/1 – Petro 11, Bogár 6/1, Michniewicz a J. Briatka po 5. Rozhodovali: Rudinský, Mandák, vylúčenia: 3:4, 7m hody: 1/1 – 3/1, 456 divákov.
/stav série: 2:2/

Autor : Peter Jesenský