Single Blog Title

This is a single blog caption

KOSICE:ONLINE, 8.11.2022 : Starší zabrali, mladí si zahrali. Basa piva ostala visieť vo vzduchu

Súboj 9. kola hádzanárskej extraligy medzi štvrtým HK Košice a deviatymi Topoľčanmi mal jasného favorita a tréner Martin Lipták načrtol svojim hráčom jasný scenár – pritlačiť na súper od úvodu, vypracovať si náskok a vytvoriť tak priestor pre mladých hráčov. To sa oranžovo-čiernemu tímu podarilo dokonale a po tom, čo si už v prvom polčase vytvoril sedemgólový náskok, mohli sa dostať do boja aj „bažanti“.

Foto

Maroš Baláž v gólovom výskoku / KOŠICE ONLINE

„Sme radi, že to malo takýto priebeh. V poslednom čase dávame veľa gólov, ale veľa ich aj dostávame. Teraz ideme do Považskej a tam by sme s takouto obranou nemali šancu. Cez týždeň na tom musíme popracovať. Teší ma však, že sa nám darilo strelecky a dobre zachytali aj brankári,“ vyslovil sa spokojným tónom po triumfe 39:30 Maroš Baláž.

Skúsený, 33-ročný krídelník odohral po mesačnej zdravotnej pauze iba svoj druhý zápas a v ofenzíve podal veľmi efektívny výkon. V prvom polčase nastrieľal päť gólov zo svojej typickej pozície na krídle, po prestávke sa posunul na spojku a pridal ďalšie dva presné zásahy.

„Stále sa do toho dostávam, či už kondične, alebo herne. V podstate mi padlo všetko, čo som hodil a som teda spokojný,“ podotkol Baláž.

Svoje miesto na ihrisku si následne zastali aj mladí hráči a do listiny strelcov sa napokon zapísali takmer všetci hráči v poli.

„Bol to dobrý zápas. Naši muži vypracovali slušný náskok a tréner nám vravel, že ak ho udržia, tak tam pošle v druhom polčase aj nás mladých. Vyšlo to dokonale,“ pochvaľoval si 20-ročný Filip Jászai, ktorý sa do štatistík zapísal tromi gólmi. „Veľmi ma to potešilo. V Nových Zámkoch mi to totiž vôbec nevyšlo a bol som z toho dole. Na tréningoch sme to však zlepšili, popracoval som a výsledok sa zostavil. Ja mám radosť z každého gólu.“

V samotnom závere mali Košičania veľmi blízko k streleniu štyridsiateho gólu. Mladý Adam Takáč však šancu v podobe trestného hodu nevyužil.

„Asi nechcel platiť basu piva a tak so to s ním musíme vybaviť v šatni,“ rozosmial sa Baláž. „Ale nie, nevadí. Či sme dali 39, alebo 40 gólov, to je jedno. Hlavne, že sme vyhrali.“

„Adam to určite premeniť mohol, ale podľa mňa na neho doľahol veľký stres,“ zastal sa svojho spoluhráča Jászai.

Po pohodovom súboji proti Topoľčanom teraz preorientujú Košičania svoju pozornosť na oveľa ťažší zápas v Považskej Bystrici. Tá ešte nestratila v aktuálnej sezóne ani bod a patrí jej prvá priečka tabuľky.

„V Považskej to bude veľmi ťažký zápas. Vlani sme proti nim v play-off vyhrali a rozhodla trpezlivosť. Verím teda tomu, že takto nám to vyjde aj v piatok,“ vyslovil želanie F. Jászai.

Košičanom patrí v tabuľke priebežná štvrtá priečka, pričom v pláne neboli predovšetkým prehry v Nových Zámkoch a Bojniciach. Sila tímu HK je – podobne ako vlani – predovšetkým v domácom prostredí.

„Je to tak. Zabrzdili nás aj zranenia a stále to lepíme. Stále nám chýba Hriňák, teraz vypadol aj Tumidalský. V základnej časti je však podstatné držať sa v prvej štvorke a chlieb sa bude potom lámať až v play-off,“ dodal pokojným tónom Maroš Baláž.

9. kolo Niké extraligy

HK Košice – HK Agro Topoľčany 39:30 (21:14)

Najviac gólov: Hruščák, Straňovský po 9, Baláž 7 – Panovski 10/4, Vanek 7, Čolovič, Javorček po 4. Rozhodovali: Vydra, Daňo, vylúčení: 3:1, ČK: Capik (Košice) po troch vylúčeniach, 7 m hody: 2/1 – 4/4, 175 divákov

Autor : Peter Jesenský