Single Blog Title

This is a single blog caption

KOŠICE:ONLINE-10.10.2021 : Novým kráľom Košíc je HK, Ľoch zdolal bývalý tím na šiesty pokus a získal masáž zdarma

Od započatia písania histórie košického hádzanárskeho derby medzi Crows a HK kraľovali v súbojoch o kráľa mesta Vrany. Hráči z hádzanárskej haly Slavomíra Šipoša vyhrali predošlé štyri vzájomné súboje a jediný bod stratili po remíze v úplne prvom derby.

Foto

Erik Ľoch v gólovom výskoku / KOŠICE ONLINE

Ešte na jar tohto roka získali Crows práve v sérii proti mestskému rivalovi historický bronz, no v lete sa karty výrazne premiešali. Dvojica opôr medailového tímu Michal Shejbal – Patrik Hruščák preskočila na stranu súpera a v kombinácii s príchodom Martina Straňovského nabral tím HK výrazne na sile. Tú potvrdil aj v prvom tohtosezónnom súboji o košické žezlo.

Zverenci trénera Martina Liptáka začali z ostra a už v piatej minúte viedli 5:1. Húževnatý súper neskôr skóre viackrát okresal, no prekvapenie sa nekonalo a favorizovaný tím si víťazstvo postrážil s veľkým prehľadom. Kuriozitou zápasu bol trojgólový výkon Patrika Hruščáka. Spojku HK trápi zranenie nohy a na ihrisko sa tak dostala iba v rámci realizácie trestných hodov. Hruščák tak strelil tri góly i napriek tomu, že oficiálne neodohral ani sekundu. 

„Chalani z Crows prišli na zápas podpichovačne v tričkách pripomínajúcich ich tretie miesto a aj to nás správne nabudilo. Toto derby je stále napäté a z oboch strán nervózne. Snažili sme sa ich nepodceniť, pretože papierovo sme mali navrch. Začali sme zodpovedne a bojovne a bol to oveľa lepší výkon, ako v predošlých zápasoch,“ zhodnotil spokojným tónom víťazstvo 30:24 pivot Erik Ľoch.

On sám vníma derby zápasy prestížne, veď oživenie košickej hádzanej zažíval práve v drese Crows. „Svoje bývalé mužstvo som zdolal až na šiesty pokus a som šťastný, že sa mi to konečne podarilo. Verím, že teraz sa už karta naozaj otočila a kraľovať bude HK.“

Autor štyroch gólov HK absolvoval návrat do zostavy po dvoch zápasoch vynechaných pre problémy s platničkami. „Po krátkej pauze som mal problém vrátiť sa do zostavy. Na pivote som si nenašiel miesto a alternoval som preto na krídle na mieste Maroša Baláža, ktorý má zlomenú kosť v ruke. Teší ma, že som si schuti pobehal a vrátil som sa do zápasového tempa,“ pousmial sa Ľoch, ktorého návratu na ihrisko predchádzala séria masáží, obstrekov a rehabilitácií. „V samotnom zápase ma však poriadne vymasíroval ich obranca Capík a platničky by už mali byť v správnej polohe.“

Hádzanári HK vyhrali tretí zápas v rade a v tabuľke sa posunuli na tretiu priečku pred Považskú Bystricu. Z pohľadu doterajšieho priebehu sezóny ich môže mrzieť hlavne nečakane vysoká prehra v Hlohovci.

„Áno, mali sme tam jeden a pol slabšieho zápasu,“ priznal Erik Ľoch. „Tam sa ukázalo, že ak nám chýba bojovnosť, tak nám nepomôžu ani zvučné mená. Od druhého polčasu proti Šali sme to však zlepšili, v Modre sme pokračovali a v derby to bolo fajn. V takomto bojovnom duchu musíme pokračovať. Teraz sa prevezieme do Malaciek, zahráme karty na dlhej ceste a uvidíme, čo tam vykúzlime. “

Crows ostávajú na ôsmej priečke, no so svojim výkonom v derby môžu byť zverenci trénera Jána Kolesára spokojní. Favorita dokázali potrápiť a veľa priestoru dostali mladí hráči.

„Išli sme do toho s tým, že chceme potrápiť favorita. Po nevydarenom začiatku zápasu sa nám to celkom podarilo. Cieľom bolo, aby si zahrali aj menej skúsení hráči a aby nabrali herné sebavedomie. Škoda zranení a užšieho kádra. Nemali sme toho veľa na striedanie, Rado Antl už v druhom polčase nehral. Aspoň si však zahrali tí, čo hrávajú menej, “ zhodnotil strelec ôsmich gólov Roman Pecha.

Derby má podľa neho stále svoje čaro a inak tomu  nebolo ani tentoraz. „Užili sme si to. Nebolo to zákerné, ale správne tvrdé. Výsledok je spravodlivý a nie sme sklamaní. Poučíme sa z chýb a mladší hráči získali cenné skúsenosti.“

Hráči Crows veľmi dobre vedia, že v aktuálnej sezóne sa potrebujú orientovať hlavne na súperov, ktorí sú ich konkurentmi v boji o elitnú osmičku. Práve takého privítajú už v najbližšom kole vo vlastnej hale.

„Je to tak a my potrebujeme zbierať body hlavne doma. Nové Zámky určite nepodceňujem, pretože máme oklieštený káder a zranenia pribúdajú. Doma sme však zvyknutí víťaziť a s tým do toho pôjdeme,“ zakončil Pecha.

6. kolo Niké Handball Extraligy:

HK Košice – Košice Crows 30:24 (16:12)

Najviac gólov: Straňovský 6, E. Ľoch a J. Dani po 4, Hriňák, Guzy a Hruščák po 3 – Pecha 8, P. Krok 4
Rozhodovali: Klus, Cipov.