Single Blog Title

This is a single blog caption

KOŠICE:ONLINE-3.10.2021: Oranžový stroj sa zahrieval pomaly. Stráňovský: Prvý polčas sa už nesmie opakovať

Hádzanári HK Košice boli po prehre o sedem gólov v Hlohovci odhodlaní napraviť si chuť v domácom súboji proti Šali. Počas prvého polčasu sa však vytrápili ako stredoškolák pri maturite a do siete súpera nasmerovali iba osem lôpt.

Foto

Martin Stráňovský na ceste za gólom / KOŠICE ONLINE

Pozitívnu zmenu nenaznačovalo ani úvodných desať minút druhého polčasu. Oduševnene hrajúci hostia si držali šesťgólový náskok a bolo jasné, že ak nepríde nejaký pozitívny impulz, tak sa v hale na Bernolákovej ulici zrodí poriadne prekvapenie.

To sa však napokon nekonalo. Zverencov Martina Liptáka nakoplo niekoľko úspešných zákrokov brankára Maroša Popčáka a razom išlo všetko hladko. Šaľu zasypala oranžová lavína a záverečných dvadsať minút vyhrali Košičania o deväť gólov.

„Urobili sme z toho veľkú drámu, našťastie s víťazným koncom. Bolo to také jojo – povolíš, potiahneš,“ pousmial sa strelec šiestich gólov Maroš Baláž. Následne však zvážnel. „Nechcem si z toho robiť srandu, pretože v prvom polčase sme bohužiaľ nadviazali na Hlohovec a trápili sme sa. Potom sme našťastie začali behať, dali sme pár gólov z rýchlych protiútokov, podržal nás Popčák a hlavne sme sa prestali trápiť v koncovke. Robili sme menej technických chýb a robili sme to, čo sme si povedali. Verím, že nás tento obrat nakopne do nasledujúcich zápasov.“

Náročný obrat dal Košičanom poriadne zabrať a aj medzinárodne ostrieľaný Martin Straňovský bol po stretnutí vyšťavený ako pomaranč.

„Neviem si vysvetliť, čo sa dialo v prvom polčase. Ako keby sme mali zviazané ruky,“ krútil hlavou najlepší hádzanár Slovenska. „Nadväzovalo to na nevydarený zápas v Hlohovci, ale v druhom polčase sa to našťastie zlepšilo a máme víťazstvo. Naštartovali nás zákroky brankárov. Snažili sme sa zrýchliť hru a našťastie nám začali vychádzať rýchle akcie. Ten prvý polčas sa už však nesmie opakovať. Máme čo zlepšovať. Obrana ako tak fungovala, ale v útoku to škrípalo.“

Nečakané trápenie v ofenzíve mohlo byť spôsobené aj zranením dvojice pivotov Mariána Magušku a Erika Ľocha. Po ich výpadku musel tréner Lipták improvizovať.

„Áno, hľadáme alternatívu. Hrali tam Pepe Tumidalský i mladý Miloš Ľoch. Musíme to zohrať, ale posledných dvadsať minút to už vyzeralo dobre. Aspoň, že sme to zvládli tak,“ odfúkol si Baláž.

Hádzanári HK Košice vyrovnali svoju tohtosezónnu bilanciu na 2-2 a počas budúceho týždňa ich čaká dvojzápas v Modre a doma proti mestskému rivalovi Crows.

Všetci sa tešíme na derby, ale predtým musíme zvládnuť zápas v Modre. Vonku sa nám hrá ťažšie ako doma, ale pri všetkej úcte k súperovi, my tam nemôžeme prehrať. Pôjdeme tam teda po víťazstvo,“ dodal Maroš Baláž.

4. kolo extraligy

HK Košice – HKM Šaľa 26:23 (8:14)

Najviac gólov: Hruščák 7, Baláž 6/3, Straňovský 5, Tumidalský 4 – Michniewicz 6/3, Magdolen 5, Souček 4. Rozhodovali: Richvalský, Palovčák, vylúčení: 3:1, 7 m hody: 3/3 – 3/3