Single Blog Title

This is a single blog caption

KOSICE:ONLINE -19.9.2021: Trpezlivosť a góly lídrov. Košičania uspeli v v šlágri vysokej kvality

Hádzanári HK Košice a Považskej Bystrice sú vnímaní ako najväčší konkurenti v boji o pozíciu finálového súpera suverénneho Tatrana Prešov. Ich vzájomný súboj teda sľuboval poriadny boj.

Foto

Vladimír Guzy počas prieniku tvrdou obranou hostí / KOŠICE ONLINE

Realita nezaostala za očakávaniami a diváci v hale na Bernolákovej ulici sledovali od úvodu až do konca vyrovnaný súboj na hranici tvrdosti. Ešte na začiatku 56. minúty viedli zverenci trénera Martina Liptáka iba o gól, no potom už zatiahol brankár Michal Shejbal roletu a Košičania vyhrali 27:24.

„Je to veru cenné víťazstvo,“ odfúkol si autor siedmich gólov Vladimír Guzy. „Považská by mala byť našim hlavným konkurentom v boji o druhé miesto a som teda rád, že sme to zvládli. V závere nás podržal dobrými zákrokmi Mišo Shejbal a gólovo to potiahol Paťo Hruščák. Zvládli sme to, pretože sme boli trpezliví.“

Košičanom zabrali hlavné ofenzívne zbrane. V prvom polčase skóroval hlavne Guzy, po prestávke strelili po štyri góly Martin Straňovský a Patrik Hruščák.

„Mne sa darilo hlavne v prvom polčase, Maťovi a Paťovi v druhom. O tom má byť tím, aby potiahol vždy niekto iný. Som rád, že som pomohol, ale potrebujeme zlepšiť obranu. Dostávame totiž dosť lacné góly. Liga sa však iba rozbieha a máme čo zlepšovať,“ pokračoval Guzy, na ktorého nadviazal Hruščák. „V prvom polčase napadalo veľa gólov, po prestávke sa snažili hrať obe strany viac na istotu. Súper ukázal kvalitu a asi rozhodlo aj domáce prostredie. Vybojovali sme to. Celý týždeň sme si vraveli, že to vyhráme a to sa podarilo. Ukázali sme skúsenosti a v dôležitých momentoch to na seba vzali Maťo Stranovský a Vlado Guzy.“

Šláger druhého kola hádzanárskej extraligy zaujal krásnymi gólmi, ale aj množstvom osobných súbojov. Po niektorých z nich zadunela palubovka tak, že musela vyrušiť aj obyvateľov protiľahlej bytovky.

„Bolo to veru pestré a veľmi tvrdé. Dostal som tam i ja, ale takto má vyzerať poriadny boj o body. Ak budú takto vyzerať aj ostatné zápasy, tak budem iba rád,“ ocenil maximálne nasadenie oboch strán Vladimír Guzy. Rovnako to videl aj druhý sedemgólový strelec Patrik Hruščák. „Bol to jeden kvalitný a bojovný zápas. Bolo tam veľa faulov a prerušení, ale diváci v hale svoju návštevu určite neľutovali.“

Po úvodných dvoch kolách majú hádzanári HK za sebou súboje proti dvom najväčším konkurentom v boji o čelo tabuľky. Všetky zvyšné zápasy v najbližšom období by teda mali byť už len ľahšie a reprezentanti metropoly východu do nich pôjdu ako favoriti.

„Pôjdeme od zápasu k zápasu. Chceme byť favoritmi, ale určite nevyhráme všetko a nemôžeme nikoho podceniť. Musíme sa starať iba o svoju hru a snažiť sa neustále zlepšovať,“ poznamenal Guzy.

Patrik Hruščák nálepku favorita neodmieta, no zároveň nabáda k ostražitosti a koncentrácii. „Nečaká nás žiadny ľahký zápas. Teraz ideme do Hlohovca a tam nás čaká mladý a behavý zápas. Bude to možno ešte ťažšie ako bolo v tomto zápase.“

Foto

Víťazný pokrik Košičanov / KOŠICE ONLINE

2. kolo:

HK Košice – MŠK Považská Bystrica 27:24 (16:15)
Najviac gólov: Guzy a Hruščák 7, Straňovský 6, Ľoch 4 – Hozman 7, Briatka 6/1. Rozhodovali: Haščík, Oťapka, 7 m hody: 1/1 – 1/1, vylúčení: 5:4.