Single Blog Title

This is a single blog caption

KOŠICE:ONLINE-5.9.2021 : Tatran vyslal Košičanom signál-trón opustiť nemieni

V šlágri úvodného kola novej sezóny hádzanárskej extraligy mužov zdolal majstrovský Tatran Prešov tím HK Košice 32:26. Výrazne posilnený tím hostí držal vyrovnaný stav iba v úvode, potom však Šarišania odskočili na 14:9 a vedenie už držali pevne vo svojich rukách.

Foto

Hráči Tatrana predviedli vyššiu efektivitu v zakončení / foto Viktor Zamborský

„Bol to pre nás prvý domáci zápas v novej extraligovej sezóne a som veľmi rád, že nás mohli konečne podporiť aj diváci. Hodnotím to veľmi pozitívne a bol to veľmi atraktívny zápas z oboch strán. Urobili sme tam nejaké chyby v obrane a hlavne v úvode sme inkasovali z pivota, celkovo to však bol obojstranne dobrý výkon,“ zhodnotil spokojným hlasom strelec štyroch prešovských gólov Tomáš Rečičár.

Zápas mal špeciálny nádych pre bývalú oporu Tatrana Martina Straňovského. Do bránky svojho bývalého tímu nastrieľal 6 gólov.

„Hrával som tu rok a pol a keďže som sa vrátil do našej extraligy, raz by som sa sem musel vrátiť. Bolo pekné zahrať si opäť v Prešove, ale ja som do toho išiel ako do zápasu proti hociktorému súperovi,“ odmietol premotivovanosť aktuálny hádzanár roka.

Z pohľadu výkonu svojho tímu mal dobrý pocit a prehru s ligovým suverénom o šesť gólov vníma ako solídny štart sezóny.

„Odohrali sme kvalitný zápas a ak by sme ho hrali doma, tak ich asi potrápime ešte viac. Nie je to však nič hrozné. Prešov predstavuje profesionálny tím, ktorý trénuje každý deň spolu. Nastúpili takmer v plnej zostave a nemáme sa za čo hanbiť. 26 gólov nie je tak málo,“ upozornil Straňovský.

Z pohľadu cieľov ambicióznych Košičanov sa nemení nič a platí to, čo hlásali pred štartom ročníka. „Určite chceme skončiť do tretieho miesta. S Prešovom sa nedá porovnávať, ale na každého ostatného si trúfame. Dôležitý bude už zápas o dva týždne s Považskou Bystricou,“ dodal Martin Straňovský.

1.kolo:

Tatran Prešov – HK Košice 32:26 (17:13)
Najviac gólov: Hernandez 9, Santos 5, Linhares, Rečičár a Lopez po 4 – Ľoch 8, Hruščák 7/3, Straňovský 6. Rozhodovali: Cibere, Bednár, 7 m hody: 3/2 – 3/3, vylúčení: 7:6.