Single Blog Title

This is a single blog caption

KOŠICE:ONLINE -15.8.2021 : Príprava hádzanárov HK v znamení maďarskej konfrontácie, v Tatrách vybehli na Solisko

Hádzanári HK Košice odohrali svoj druhý prípravný zápas pred novou sezónou. Po hladkej výhre 43:30 v Kazincbarczike utrpeli na ihrisku popredného maďarského klubu v Tatabányi vysokú prehru 19:34.

Foto

Maroš Baláž (v strede) avizuje finálové ambície / KOŠICE ONLINE

„V tom prvom prípraváku sme hrali proti treťoligistovi a vyhrali sme jednoznačne. To bol taký zápas na zahriatie. Proti Tatabányi to už bolo úplne iné. Išlo o duel proti tretiemu tímu najvyššej maďarskej ligy a ukázala sa realita našej ligy. Snažili sme sa, ale nevládali sme silami ani rýchlosťou. To sa odzrkadlilo na výsledku,“ zhodnotil úvod prípravy najlepší strelec a autor siedmich gólov proti Tatabányi Maroš Baláž.

Košičania sa po letnom posilnení o trojicu Michal Shejbal, Martin Stráňovský a Patrik Hruščák pripravujú na útok na najvyššie priečky. Súčasťou zodpovednej prípravy bolo aj sústredenie na Štrbskom plese. Hádzanári tam pod vedením trénera Martina Liptáka absolvovali výstup na Solisko, ale aj množstvo tréningov v posilňovni a behov.

„Tréner nám dal poriadne zabrať. Našim cieľom je hrať finále a robíme preto všetko. Samozrejme, sme na amatérskej úrovni a väčšina hráčov pracuje. Trénujeme však v rámci možností. Momentálne nám menia na Bernolákovej palubovku a chodíme teda trénovať do Šace. To však nie je problém a klub nám vytvoril naozaj dobré podmienky. Sezónu štartujeme v Prešove a druhý zápas proti Považskej Bystrici ešte možno preložíme. Od októbra by sme však už mali hrávať domáce zápasy naozaj doma,“ pokračoval v súvislosti s prípravou hádzanár s reprezentačnými skúsenosťami.

„Mali sme hrať aj domáce prípravné zápasy, ale slovenské obmedzenia zabránili pricestovať maďarským súperom. Zatiaľ to teda vyzerá tak, že budeme cestovať naďalej my za nimi. Všetko sa to však ešte môže zmeniť,“ pridal Maroš Baláž.

Tretí prípravný duel odohrajú Košičania v stredu na ihrisku ďalšieho maďarského klubu v Debrecíne.

 

Výsledky prípravných zápasov HK Košice:

KAZINCZBARCZIKA (III.liga HUN) : HK KOŠICE 30:43 (17:23) +20min 8:11

TATABÁNYA (I.liga HUN) : HK KOŠICE 34:19 (16:7)

HK : P.Vasiľ, M.Popčák, M.Shejbal, M.Stráňovský 1, J.Chudík, M.Baláž 7/4, J.Dani 2, P.Hruščák 6, O.Melich, P.Tumidalský, M.Ľoch, E.Ľoch 1, V.Guzy 2