Single Blog Title

This is a single blog caption

KOŠICE : ONLINE 14.12.2020 : „Nie sme lumeni, museli sme si to tvrdo vybojovať,“ tešil sa po najcennejšom víťazstve Ľoch

Hádzanári HK Košice uspeli od svojho vstupu do extraligy v štyroch z deviatich duelov a od soboty sa už môžu pýšiť aj ziskom skutočne cenného skalpu. Najbojovnejší výkon sezóny im priniesol zaslúženú odmenu v podobe triumfu 24:23 nad aktuálne druhým najsilnejším mužstvom súťaže z Považskej Bystrice.

Foto

Radosť košických hráčov po cennom triumfe / KOŠICE ONLINE

„Konečne sme vyhrali nejaký veľký zápas!“ tešil sa po cennom víťazstve štvorgólový pivot Erik Ľoch. „Vydreli sme to hlavne v obrane a výborne nám zachytal Kubo Blicha. Nie sme nejakí lumeni a museli sme to preto odbojovať. Šliapali sme od úvodu do konca a tento zápas nám vyhralo srdce. Škoda, že tu neboli diváci, pretože takýto zápas by sa im určite páčil.“

Košičania odohrali s favoritom maximálne vyrovnanú partiu. Potvrdzuje to aj priebeh zápasu, počas ktorého neviedol ani jeden zo súperov o viac ako dva góly.

„Po prehre v Hlohovci som mal obavy o výkon, ale už od prvej akcie som našťastie videl veľkú zmenu. Trochu sme zmenili tréningy, sprísnili sme to a povedali sme si, čo máme hrať. Nebolo to ľahké. Považská hrala svižnú hádzanú, ale ubránili sme ich protiútok a celkovo to bolo zaslúžené víťazstvo,“ pochválil svojich zverencov tréner Martin Lipták.

Na rozdiel od predošlej jedenásťgólovej prehry v Hlohovci boli tentoraz Košičania odhodlaní pobiť sa za každú loptu. Energiu im navyše dodávali dôležité zákroky brankára Jakuba Blichu.

„Musím povedať, že v tejto sezóne som ešte nevidel takú energiu v tíme. Chlapci si zakričali, tešili sa z gólov a lavička žila. Vo viacerých predošlých zápasoch sme boli také „studené papule“, ale teraz to bolo oveľa živšie,“ ocenil Lipták prístup tímu. „Ešte tam tá kvalita nie je a šikovní hráči súpera nás v obrane prehrávali, ale bolo tam niečo, čo potrebujeme. Stále však máme na čom pracovať a určite sa teraz nemôžeme uspokojiť.“

Hráči HK Košice sa od svojho príchodu na extraligovú mapu prezentujú ako typický domáci tím. V hale na Bernolákovej dokážu hrýzť, vonku ešte naopak nezískali ani bodík.

„Je to tak a preto musíme zbierať body hlavne doma. Akonáhle prejdeme tabuľku Košice, je z nás iný tím. Neviem prečo, ale vonku to nevieme prekonať a strácame tam cenné body. Ak chceme byť v prvej polovici tabuľky, tak potrebujeme nosiť body aj z vonku,“ uvedomuje si Erik Ľoch.

V najbližšom kole však Liptákovci nikam cestovať nemusia. Už v stredu je totiž na programe dlho očakávané košické derby, ktoré si samotní hráči nazvali ako „derby cez kruhový objazd“.

„Každý robí z košického derby niečo veľké, ale pre nás je derby aj zápas s Prešovom a prehrali sme ho „krásne“ o dvadsať bodov. Pre nás je to jednoducho zápas ako každý iný a podstatné je získať späť to, čo sme doposiaľ postrácali. Chlapci sa medzi sebou výborne poznajú a všetko sú to kamaráti. Na tých 60 minút však pôjdu kamarátstva bokom,“ upozornil Martin Lipták.

Dejiskom košického derby mala byť pôvodne hala Slavomíra Šipoša, no kluby z metropoly východu sa napokon dohodli na výmene prostredia.

„Som rád, že to derby odohráme u nás, pretože v hale Slavomíra Šipoša sú cencúle. Mrzí ma len to, že nebude v hale päťsto divákov a neužijeme si skvelú atmosféru, ktorá by tu inak bola,“ podotkol Lipták, na ktorého nadviazal Ľoch: „Veľká škoda, že to neuvidia diváci. Kamaráti ma stále prosia, či ich nejako neviem dostať do haly. Nechali by sa otestovať, žiadajú o nejaké novinárske akreditácie. Bohužiaľ, v tomto im pomôcť neviem a my s tou súčasnou situáciou neurobíme nič.“

On sám vníma derby ako prestížnu záležitosť, veď do tímu HK prestúpil práve z Crows. „Majú výbornú fazónu, ale triumf nad silnou Považskou nás správne naladil a bude to vyrovnaný boj. My samozrejme veríme vo víťazstvo,“ uzavrel Erik Ľoch.

HK Košice – MŠK Považská Bystrica 24:23 (14:13)
Najviac gólov: Baláž 6/2, Guzy 6, Ľoch 4 – Štefina, Sloboda po 5, Ivanycia, Jurák po 3. Rozhodovali: Vydra, Klus, vylúčení: 0:3, 7 m hody: 2/2 – 2/0

MHC Štart Nové Zámky – Košice Crows 24:33 (11:16)